09 Nov 2021

Kancelaria Upadłość Konsumencka

https://cantu30kokholm.bravejournal.net/post/2021/11/07/Kancelaria-Upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://zenwriting.net/prawnik515/kancelaria-upadlosc-konsumencka
https://anthony65rodriquez.bravejournal.net/post/2021/11/08/Kancelaria-Upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-Konsumencka
https://udsenknapp1.bravejournal.net/post/2021/11/07/Kancelaria-Upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka prowadzona w praktyceBadając fora o problematyce finansowej i pożyczkowej coraz systematyczniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym zwięzłym paragrafie chcielibyśmy rzucić nieco światła na powyższe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w polskim systemie prawnym, jednakże do tej chwili mogły z niej korzystać wyłącznie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki akcyjne). W chwili obecnej (a dokładniej od końca grudnia 2009 r.) o obwieszczenie upadłości mogą się starać także osoby indywidualne - konsumenci.

Niemniej jednak, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi zrealizować wiele przesłanek. W pierwszej kolejności należy wykazać, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, że ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych zadłużeń - klasyczny przykład osób, które zaciągnęły wiele zobowiązań i sumy rat przewyższają uzyskiwane przychody). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie trzeba wskazać, że zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego albo pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to sprawa rzeka i przy składaniu adekwatnego wniosku jest konieczna specjalistyczna wiedza. Wobec tego stosownym wyjściem jest korzystanie z pomocy doświadczonego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.

They posted on the same topic

Trackback URL : https://levesquehartvig5.werite.net/trackback/7635382

This post's comments feed